Обрат във временното класиране на регата ” Трети март “……..

Ден втори от регатата стартира с първия съдийски сигнал в 10 часа , ниски температури и вятър от север-североизток, с чести промени в силата и посоката. Това не намали ентусиазма на ветроходците и само след 3 успешно провели се гонки настъпи генералната промяна в досегашното временно класиране .

С три първи места екипажа на ЯК “Порт Бургас” начело със техния шкипер – Михаил Копанов , изместиха вчерашния победител – тим Ултрамарин на втора позиция . Така създаденото положение определи крайния победител в 63-то издание на ветроходна регата „3 март” ден преди края. Михаил Копанов и неговия екипаж – Атанас Иванов, Георги Димитров, Петър Николов и Стойчо Калудов спечелиха в надпреварата с актив от 6 точки , следвани от тим “Ултрамарин”-1 със шкипер Явор Колев / 11 точки / и Николай Станев от МК “Балчик” – 3 на трето място с 14 точки . Утре предстои последната гонка с начален час 10 часа , а по-късно за в 15 часа е насрочено  самото награждаване и закриване на регатата .
63-то издание на регата “3ти март” и Държавното първенство на лодки клас ЯЛ6 е организирано от Община Варна , СК”Черно море-Бриз”- Варна , МК” Приятели на морето”-Варна и БФВ.