С една гонка в последния ден , завърши 63-то издание на ветроходната регата “Трети март” 2019 …..

Третия състезателен ден  започна в 11:08 часа с последен съдийски сигнал за старт на 7ма гонка , която окончателно подреди и финалното класиране от Държавното първенство на лодките в клас „Ял 6“ .

От стартиралите 20 екипажа само 13 са представителите на клубовете членуващи в Българска Федерация по ветроходство , които имаха възможността да бъдат номинирани за награда , а това са : МК Балчик, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна, СК Черно море Бриз Варна, Ултрамарин СКВ Варна, ВК Синева Варна, СК Вятър и вода София, ЯК Порт Бургас, ЯК Черноморец Бургас и МК Шумен.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ ДП „ЯЛ-6”:

Михаил Копанов (ЯК Порт Бургас)
Явор Колев (Ултрамарин СКВ Варна)
Николай Станев (МК Балчик)
Теодор Огнянов (СК Черно море Бриз Варна)
Иван Георгиев (СК Вятър и вода София)
Стоян Георгиев (МК Балчик)
Бойчо Николов (ЯК Черноморец Бургас)
Стойчо Канавров (МК Балчик)
Мартин Велков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна/ВК Синева Варна)
Борис Антонов (Ултрамарин СКВ Варна)
Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)
Стефан Микаелян (СК Черно море Бриз Варна)
Георги Геров (МК Шумен)

63-то издание на Ветроходната регата “Трети март” за лодки клас ЯЛ6 , излъчи своите победители ден преди финалната гонка. Така екипажът на яхт клуб „Порт Бургас“ – начело с Михаил Копанов ,Атанас Иванов, Георги Димитров, Диян Зайков, Петър Николов и Стойчо Калудов станаха победители за 9 поредна година . На второ място се наредиха представителите на СКВ „Ултрамарин”-1 със шкипер Явор Колев и екипаж: Николай Пашов, Райна Серафимова, Йоан Колев, Ясен Къчински;трети са МК Балчик-3 със шкипер Николай Станев.
63-та регата „3 март“ и Държавно първенство на клас лодки „Ял 6“ бе организирана от Община Варна, СК “Черно море Бриз” Варна, МК “Приятели на морето” Варна и Българска федерация по ветроходство.

Снимки : Yachting info