Поредни четири гонки в ден втори от надпреварата в регата „Бриз пролет”….

Ден втори от регата „Бриз пролет”, стартира в преди-обедните часове на деня с поредни четири гонки, които оформиха една интересна надпревара за първите места във временното класиране на 39то издание на международната регата . Така вече са завършени осем гонки от началото на надпреварата във Варненското езеро , с очакване за изпълнение на планираните 12 гонки за цялата регата .

Интересно оформено е класирането при клас Оптимист , по една спечелена гонка от четирима различни състезатели – Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна), Микайло Золотарьов (Трансбункер Одеса, Украйна), Дария Тютюнич (Гордеевка, Украйна) и Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие) . Във временното класиране води Дария Тютюнич следвана от Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000) , който в първия състезателен ден поведе в надпреварата. 39-то издание на Международната регата„Бриз пролет” е организирана от СК “Черно море Бриз” със съдействието и финансовата подкрепа на Община Варна , част от програмата „Варна – Европейски град на спорта“.

Резултати след втори състезателен ден : BRIZ_2019-04-05

Optimist (71 участника)

Дария Тютюнич (Гордеевка, Украйна)
Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)
Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
Микайло Золотарьов (Трансбункер Одеса, Украйна)
Лидия Златова (Трансбункер Одеса, Украйна)
Святослав Мадонич (Затока, Украйна)
Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
Иван Антипин (Николаев, Украйна)
Александър Вангелов (ОМК Несебър 2000)

Laser 4.7  (17 участника)

Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)
Йоана Тодорова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)
Лазар Пенев (ЯК Порт Бургас)
Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
Андрий Липченко (Николаев, Украйна)

420 (4 екипажа)

Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна)
Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)
Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)

Cadet (3 екипажа)

Йордан Илиев/Владимир Обрешков (СК Черно море Бриз Варна)
Рафаел Арианто/Никола Каразлатев (СК Черно море Бриз Варна)
Катерина Димитрова/Васил Димитров(СК Балчик)

Laser Standard (3 участника)

Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)
Даниел Николов (СК Черно море Бриз Варна)
Николай Ценов (СК Черно море Бриз Варна)

Laser Radial общо (9 участника)

Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)
Иво Филчев (СК Черно море Бриз Варна)
Оскар Мадонич (Затока, Украйна)
Мартин Пенев (МК Балчик)
Любен Тодоров (ОМК Несебър 2000)
Калина Маринова (СК Черно море Бриз Варна)

Finn (10 участника)

Анастас Петров (ОМК Несебър 2000)
Георги Менчев (ОМК Несебър 2000)
Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)
Веселин Йовчев (ОМК Несебър 2000)
Никола Кобарелов (ЯК Черноморец Бургас)

470 (6 екипажа)

Александър Лазаров/Ива Недева (СК Черно море Бриз Варна)
Владислав Маринов/Димитър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
Иван Костадинов/Иван Атанасов (МСК Сереко Царево)

Програма:

7 април
11.00 ч Първи старт за деня
16.00 ч Награждаване и закриване на регатата