С една гонка през първия състезателен ден стартира румънската регата Ziarul Financiar ……

В периода 5-7 юли в акваторията на Мангалия се провежда регата Ziarul Financiar – II кръг от ветроходната Romania Cup Alfa bank. Нейни организатори са LifeHarbour Limanu & As. Nautic Yachting Club , заедно с Romanian Yachting Federation . В първия състезателен ден стартираха 43 румънски екипажа и 1 български , в лицето на яхта LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев, ЯК Бавария яхтс Варна) . Регатата е предназначена за класовете ORC & IRC . Офшорния етап стартира около 10:55 часа. Във временното класиране на клас ORC A-B , поведоха Incognito (Bogdan Ion), следвани от Hope и Quebramar . Българския ни представител яхта LZ yachting 1991 – заема 14 място от 27 стартирали . В Клас ORC A – водят :

1Quebramar
2Setsail
3Flying Cloud
4Melx II
5LZ Yachting 1991

В клас ORC B , финалист е добре познатата ни яхта Odessos 25 със шкипер John IONESCU .

Днешния ден ще продължи с 3 иншорни гонки от 10:55 часа