Силно българско участие на регата в Гърция …..

В периода 24 – 28 юли в град Александруполис, Гърция се проведе 11то издание на дългоочакваната ветроходна NOA Regatta 2019 за класовете Оптимист , Лазер 4.7 , Радиал и Стандарт . В регатата стартираха 26 български състезатели в клас Optimist, като общия брой на участниците са 133 от Кипър, България, Германия, Израел, Египет, Кувейт, Малта, Румъния, Сърбия, Швейцария, Турция и Гърция, Ирландия, Мароко, Русия и Великобритания.

Състезанието се провежда под егидата на Гръцката федерация по ветроходство (www.eio.gr) и е включено в международния календар на Световната федерация по ветроходство ISAF (www.sailing.org), Световната федерация на оптимистите за клас IODA (www .optiworld.org) и европейския регион на Международната асоциация на лазерните класове (EurILCA).В крайното класиране на трето място се нареди Виктор Станоев от ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна , и другите 2ма успели да влязат в ТОП 20 на участниците при Оптимистите – Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000) , който е на 14 място и Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие) на 18та позиция .

Позициите на всички участващи състезатели от България :

3 Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

14 Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)

18 Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)

25 Владимир Пинков (ОМК Несебър 2000)

26 Валентин Мавродиев (ОМСК Циклон Поморие)

30 Божидара Бозовайска (ОМК Несебър 2000)

38 Мартин Митев (ОМК Несебър 2000)

40 Александър Вангелов (ОМК Несебър 2000)

42 Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)

43 Иван Найденов (ЯК Порт Бургас)

44 Кемала Парушева (ЯК Черноморец Бургас)

46 Рози Кънева (ОМК Несебър 2000)

58 Тино Томов (ЯК Порт Бургас)

72 Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)

76 Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)

78 Калина Йорданова (ЯК Дорадо НСА София)

80 Никола Иванов (ОМСК Циклон Поморие)

86 Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

93 Филип Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

99 Симеон Христов (ЯК Дорадо НСА София)

103 Атанас Златев (ОМСК Циклон Поморие)

106 Димитър Бозовайски (ОМК Несебър 2000)

110 Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

115 Рея Парушева (ЯК Черноморец Бургас)

116 Антон Гаров (ЯК Порт Бургас)

123 Христо Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)