Само ден преди края на регата „Порт Бургас Купа Булстрад 2019” , бургаските състезатели окупираха временното класиране ….

По-рано днес бе даден старта на офшорния етап с дистанция Бургас – Несебър – о-в Св. Иван – Бургас (38 NM) , при който в класа на бързите яхти – ORC A и IRC 1 , продължи своето лидерство яхта Krone 1 с шкипер Михаил Копанов от яхт клуб „Порт Бургас”, ” въпреки подадения протест вчера от екипажа на Espresso Martini по повод използването на двигател от екипажа на Krone 1 след засядане на плитчина около остров Света Анастасия . Протестът е отхвърлен поради процедурни пропуски при подаването.” (цитат, от Nauticabull.com).

За втори пореден ден представителите на яхта LZ yachting 1991 със шкипер Лъчезар Братоев от ЯК Бавария яхтс Варна и яхта Windwalker – Александър Александров от ЯСК Несебър 2009 заемат втора и трета позиция във временното класиране .
Ситуацията в клас ORC B е доста динамична – яхта Nord Bourgas (Георги Калоянов, ЯК Черноморец Бургас) , поведе в класирането , оставяйки зад себе си яхта Muson и вчерашния лидер Wasabi Dentaprime със шкипер Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас .
В IRC 1, днес екипажът на Wasabi Dentaprime от ЯК Черноморец Бургас достигна 2ро място в класирането след лидера Krone 1 . ” Най-бърз по дистанцията Бургас – Несебър – о-в Св. Иван – Бургас (38 NM) отново бе екипажът на Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009), изминал етапа за 5 ч. 58 мин. 31 сек., средна скорост над 6 възла.”(цитат, от Nauticabull.com) .

В клас IRC 2 продължават да водят и в ден трети – Nord Bourgas , следвани от яхти Акшаена със шкипер Румен Никитов, ЯК Черноморец Бургас и Сребрена , Димитър Филипов, ВК Понтос Варна.

За утрешния последен ден на 26то издание на ветроходната регата „Порт Бургас Купа Булстрад 2019” , организаторите са подготвили едночасов семинар на тема „Международни правила, протести”. Стартовете са от 11 часа . Регатата е организирана от ЯК Порт Бургас, ЗАД Булстрад Виена Иншурънс груп, Пристанище Бургас и Община Бургас.

ORC A ORC-A_T-1

1 Krone One (Михаил Копанов, ЯК Порт Бургас)
2 LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев, ЯК Бавария яхтс Варна)
3 Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009)

ORC B  ORC-B_T-1

1 Nord Bourgas (Георги Калоянов, ЯК Черноморец Бургас)
2 Muson (Илиян Тенекеджиев, ЯК Порт Бургас)
3 Wasabi Dentaprime (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас)

IRC 1 IRC-1_T-1

1 Krone One (Михаил Копанов, ЯК Порт Бургас)
2 Wasabi Dentaprime (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас)
3 Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009)

IRC 2 IRC-2_T-1

1 Nord Bourgas (Георги Калоянов, ЯК Черноморец Бургас)
2 Akshaena (Румен Никитов, ЯК Черноморец Бургас)
3 Srebrena (Димитър Филипов, ВК Понтос Варна)

Програма

4 август, неделя

09:00-10:00 Семинар Международни правила, протести

11:00 Иншорни гонки

Церемония по закриване на регатата TBA

В статията са използвани цитати от Nauticabull.com