26то издание на регата „Порт Бургас Купа Булстрад 2019” завърши ……..

В последния състезателен ден от надпреварата за купата на Булстрад 2019 , настъпиха много динамични промени които оставиха ярък отпечатък върху финалното класиране . Довчерашния лидер във временното класиране в класовете ORC A и IRC 1 – екипажът на яхта Krone 1 със шкипер Михаил Копанов , изненадващо се оттегли след приключване на последната гонка за деня , представяйки декларация до Регатната комисия която гласи , че напускат състезанието и резултатите им от четирите състезателни дни да не бъдат зачитани в крайното класиране. По-рано цитирахме информация от медията Nauticabull.com , за причината породила тези по-нататъшни действия – журито на регатата отхвърли протест от екипажа на Espresso Martini срещу Krone 1, поради неправилно подаване на протеста , по повод използване на двигател от бургаския екипаж след засядане на плитчина около остров Света Анастасия. След успешно завършените 7 гонки , крайното класиране има следния облик :

ORC A

1 LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев, ЯК Бавария яхтс Варна)

2 Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009)

3 Blue Magic (Никола Попов, МК Балчик)

ORC B

1 Muson (Илиян Тенекеджиев, ЯК Порт Бургас)
2 Nord Bourgas (Георги Калоянов, ЯК Черноморец Бургас)
3 Wasabi Dentaprime (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас)

IRC 1

2 Wasabi Dentaprime (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас)
3 Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009)

IRC 2

1 Nord Bourgas (Георги Калоянов, ЯК Черноморец Бургас)
2 Akshaena (Румен Никитов, ЯК Черноморец Бургас)
3 Viktoria (Любомир Николов, ЯК Черноморец Бургас)

26тото издание на ветроходната регата „Порт Бургас Купа Булстрад 2019”е организирана от ЯК Порт Бургас, ЗАД Булстрад Виена Иншурънс груп, Пристанище Бургас и Община Бургас.