Българите поведоха след първия състезателен ден в регата Посейдон Балчик 2019 ……………..

С българско надмощие в клас ORC C стартира ден първи от Международната регата Посейдон Балчик 2019 . Екипажа на яхта Phoenix със шкипер Богомил Пехливанов, ВК Синева Варна поведе с 3 точки пред Tex The Lion (Михай Стойческу) и до вчера първият Odessos 25 (Джон Йонеску) . Това е едно прекрасно начало за българския екипаж , с който той си осигурява преднина за предстоящия днешен етап Ефорие Норд – Балчик (60 NM). В клас ORC A&B , другите български представители – екипажа на яхта Петра (Никола Дуков, ВК Понтос Варна) стартираха първата гонка с победа , но дори и след последвалите 2 чисти старта надмощието бе взето от яхта Кебрамар със шкипер Юлия Фуличея . Шеста позиция е за екипажът на LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев, ЯК Бавария яхтс Варна), на деветнадесето място след отказване в третия старт е Espresso Martini (Павлин Надворни, ВА Кор Кароли).
Регатата е организирана от Морски клуб Балчик и Black sea sailing association и се провежда в периода 30 Август – 01 Септември 2019 . Днес предстои офшорния етап Ефорие Норд – Балчик (60 NM) с начален час 10:30 часа.

Програма :

1 септември, неделя

12.00 Иншoрен етап Балчик – Албена – Балчик

ТВА Награждаване

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ:

https://data.orc.org/public/WEV.dll?action=index&eventid=hxkkr

class ORC-A&B

1Quebramar – Iulia Fulicea
2 Petra – Nikola Dukov
3 Hope -Mihai Fagarasan
4 Incognito – Ion Bogdan
5 Melx II -Neagu Mihael
6 Lz Yachting 1991-Lachezar Bratoev
7 Simina-Cristian Gheiner
8 Nitro – Ionut Stan
9 Cosa Nostra-Nicolescu Andrei
10 Abracadabra – Laurentiu Giusca

class ORC A

1 Quebramar – Iulia Fulicea
2 Petra -Nikola Dukov
3 Melx II -Neagu Mihael
4 Lz Yachting 1991-Lachezar Bratoev
5 Flying Cloud -Catalin Luchian
6 Setsail – Ovidiu Drugan
7 Espresso Martini – Pavlin Nadvorni

Class ORC B

1 Hope -Mihai Fagarasan
2 Incognito – Ion Bogdan
3 Simina – Cristian Ghelner
4 Nitro – Ionut Stan
5 Cosa Nostra – Nicolescu Andrei
6 Abracadabra – Laurentiu Giusca
7 Tetraktys – Hrehorciuc Bogdan
8 Mojo – Ciurel Valentin
9 Sapajou – Bogdan Grigorescu
10 Dream – Mihai Marcu

Class ORC C

1 Phoenix – Bogomil Pehlivanov
2 Tex The Lion -Stoicescu Mihai
3 Odessos 25 – John Ionescu
4 Adria – Ion Popescu
5 Bonvi -Homeag Catalin
6 Aria – Ionut Iliescu
7 Tortuga – Dragomir Lucian
8 Thea – Sofian Lupascu
9 Khaleesi – Raul Tanislav
10 Santa Clara – Adrian Bulf

Източник : Nauticabull , от мястото на събитието …